Paremkite LMS

Lietuvos mokslininkų sąjungos, kuriančios geresnes galimybes dirbti mokslinį darbą Lietuvoje, rėmėju gali tapti kiekvienas. Rėmimo būdai taip pat gali būti patys įvairiausi. Vienas iš jų – atlikti bankinį pavedimą į LMS sąskaitą. Gavėjas – Lietuvos mokslininkų sąjunga; gavėjo kodas – 111959769; sąskaitos Nr.: LT707300010002449695. Mokėjimo paskirtis – Parama. Jei mokate metinį nario mokestį, mokėjimo paskirtis – Nario mokestis; suma – 10 eurų. Sumokėjus mokestį, pavedimo kopijos siųsti nereikia.

Norint pasitikslinti, ar esate sumokėję nario mokestį, geriausia būtų elektroninėje bankininkystėje atsiverti savo sąskaitos išrašą. Tokios galimybės nesant, reikėtų kreiptis į LMS finansininkę Zitą Gelūnaitę adresu zita@lms.lt.

Kitas būdas – paskirti 1,2 procento savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Kodėl naudinga ir prasminga tai daryti?

Jūs paskirtumėte savo jau sumokėtų pajamų mokesčių dalį organizacijai, kuri siekia sudaryti geresnes kūrybines sąlygas mokslininkams mūsų šalyje. Ji pirmoji kelia reikalavimus valstybinėms institucijoms užtikrinti tinkamą mokslininkų darbo užmokestį. Jei dirbate mokslinį darbą, tačiau LMS dar nepriklausote, kviečiame Jus įstoti į LMS.
Prašymą paskirti iki 1,2 % savo sumokėto GPM galite pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pagal šias taisykles iki gegužės 1 d., o pateiktą prašymą galite patikslinti iki rugpjūčio 20 dienos. Apie tai galite sužinoti ir šiame VMI svetainės puslapyje. Taip Jūs taptumėte mūsų rėmėju, patys nieko neprarasdami. Tai galite padaryti, jei esate:

– dirbę pagal darbo sutartis,

– gavę pajamų iš verslo, kūrybos (autorinių sutarčių, honorarų), sporto ar atlikėjų veiklos, o taip pat individualios veiklos,

– gavę turto pajamų (iš patalpų, automobilių nuomos, dividendų ir kt.).

Nuo 2022 m. sausio 1 d. prašymą pateikti galima tik elektroniniu būdu – naudojantis elektronine deklaravimo sistema (EDS).

Atkreipiame dėmesį, jog tam, kad Jūsų prašymas pervesti pajamų mokesčio dalį būtų įvykdytas, iki Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 27 str. nustatytos dienos Jūs turite pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją (jei Jums tai privaloma).

Prašymo teikimas

Patogiausia prašymą sudaryti ir pateikti tiesiog VMI svetainėje, nenaudojant jokios papildomos programos. Apsilankykite VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) prisijungimo puslapyje ir paspauskite „Prisijungti prie EDS“. Pasirinkite prisijungimo būdą, pvz., per savo banką ir įveskite reikiamus prisijungimo duomenis. Pasirinkite VMI el. paslaugas. Jei sistema siūlytų, patvirtinkite atnaujintą (ar sudarykite naują, jei jungiatės pirmąsyk) elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Baigę uždarykite sutarties langą. Jei sistema siūlytų atnaujinti kontaktinius duomenis bei nustatymus, padarykite tai. Na o tolesni veiksmai priklauso nuo to, ar paramos prašymą jau esate teikęs anksčiau, ar tai darote pirmą kartą.

Jeigu paramos prašymą esate teikęs 2020 m. arba vėliau, kairėje pasirinkite „Pateikti dokumentai ir formos“. Susiraskite paskutinį prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį (forma FR0512 v.5) ir toje eilutėje, dešinėje, stulpelyje „Pildyti dokumentą šio pagrindu“, spustelkite pele mėlyną gaublį. Atsivers anksčiau Jūsų teiktas prašymas, kurį galėsite tvarkyti vedlio principu. Jei kurios nors jo eilutės E2 laukelyje rasite įrašytą LMS kodą 111959769, tos eilutės E2 laukelyje rasite metus, ne ankstesnius kaip 2023, o kitiems gavėjams skirtos eilutės irgi atitinka Jūsų dabartinę valią ir parama bus skiriama iki 2023 m. mokestinio laikotarpio, naujo prašymo galite ir neteikti – tiesiog užverti atvertus skirtukus ir baigti darbą. Ankstesniame prašyme, jei jis buvo pateiktas tada, kai buvo galima skirti iki 2 % sumokėto GPM, nurodyti paramos dydžiai bus atitinkamai perskaičiuoti. Kokiems gavėjams kurią sumokėto GPM dalį galima skirti, rasite čia.

Tačiau jei paskutinį prašymą esate teikęs seniau nei 2020 m., pildyti naujo prašymo ano pagrindu negalėsite, kadangi pasikeitė formos versija. Jei taip, kairėje pasirinkite „Pildyti formą“, o atsivėrusio lango „Pildyti naują formą“ skyrelyje „Dažniausiai pildomos formos“ pasirinkite „Prašymas skirti paramą“. Atsivėrusioje lentelėje, stulpelyje „Forma elektroniniam pildymui“, paspauskite mėlyną gaublį. Jeigu atsiras pranešimas: „Sistemoje turite pradėtą pildyti ruošinį. Norite tęsti esamo ruošinio pildymą ar pradėti pildyti iš naujo?“, siūlome pasirinkti „Tęsti“. Pamatysite savo ankstesnius tebegaliojančius nurodymus skirti paramą. Kiekvieną įrašą galite redaguoti, paspaudę jo antraštės dešinėje pavaizduotą pieštuką. Galėsite pakeisti skiriamą GPM dalį, mokestinius metus, iki kurių paramą šiam gavėjui bus skiriama bei pageidaujamą paskirtį, tačiau gavėjo pakeisti negalima. Jei vienam ar kitam iš jų paramos skirti nebeketinate, reikėtų pašalinti įrašą paspaudžiant šiukšlių dėžės ženklelį įrašo antraštės dešinėje. Jeigu sąraše yra Lietuvos mokslininkų sąjunga ir parama jai būtų skiriama 2023 m. mokestiniu laikotarpiu, galite nieko nedaryti. Tačiau jeigu ne ir jei turite tokią galimybę (sąrašo apačioje nurodyta, kokią GPM dalį skiriate paramos gavėjams. Jei šis skaičius mažesnis nei 1,2 %, vadinasi skiriate mažiau nei galėtumėte), būtume dėkingi, jei paskirtumėte paramos LMS.

Tam tereikia sąrašo apačioje paspausti mygtuką „Pridėti naują įrašą“ ir į laukelį „Įveskite gavėjo identifikacinį numerį (kodą) ar pavadinimą“ įkelti LMS kodą 111959769. Kitoje eilutėje atsiras LMS pavadinimas. Patvirtinkite jį pelės spustelėjimu ir apačioje paspauskite „Tęsti“. Jei pageidaujate, įrašykite skiriamos mokesčio dalies paskirtį (neprivaloma. Jos neįrašius, LMS galės lėšas panaudoti savo nuožiūra), mokesčio dalies dydį ir mokestinį laikotarpį, iki kurio parama bus skiriama. Tai yra patogu, nes parama kitąsyk bus skiriama ir nepateikus naujo prašymo. Apačioje paspauskite mygtuką „Išsaugoti“, o paskui patvirtinkite, kad pateikti duomenys yra teisingi (atitinka Jūsų valią) ir kad norite formuoti prašymą. Galiausiai paspauskite mygtuką „Pateikti“.

Jei anksčiau prašymo nesate teikęs, Jums bus pasiūlyta teikti naują prašymą. Būsime dėkingi, jei viena iš paramos gavėjų jame bus LMS, t. y., jei paspaudę mygtuką „Pridėti naują įrašą“ užpildysite jį kaip jau aprašyta.
Jei kiltų klausimų ar minčių, kaip šį aprašą būtų galima patobulinti, parašykite mums.
Kam galima skirti paramą, galite sužinoti šiame VMI svetainės puslapyje.

Ačiū Jums!